امنیت

فرار از زندان، فصل ششم، مهندسی اجتماعی

شما هم ۵ سال درگیر سریال فرار از زندان بودید؟ یک بی گناه باید با کمک برادر باهوش و خلافکارهای زندان، با کل پلیس‌های فاسد و سالم و خلاف‌کارهای دیگه در بیافته برای آزادی؟ شاید راه ساده‌تری هم باشه: مهندسی اجتماعی

prison-break-streaming1

نیل مور، زندانی انگلیسی، با استفاده از یک گوشی تلفن که قاچاقی به دستش رسیده بود، ایمیل تقلبی به زندان فرستاد و خودش رو به عنوان کارمند دادگاه جا زد و به زندان اعلام کرد که به خاطر بخشش باید آزاد بشه.

مسئولان زندان ۳ روز بعد و زمانی که وکیل مور برای دیدار با اون به زندان مراجعه کرد، فهمیدند که چه اتفاقی افتاده. او ۳ روز بعد خودش رو تسلیم پلیس کرد. نیل مور به خاطر کلاهبرداری ۱.۸ میلیون پوندی با استفاده از تکنیک‌های مهندس اجتماعی، محکوم شده بود.

مور ابتدا یک دامنه که بسیار شبیه دامنه مورد استفاده دادگاه منطقه بود رو ثبت کرد. سپس به مسئولین زندان با این دامنه ایمیل زده و دستور آزادی خودش رو فرستاد.

m4_small1

دادگاه بعدا متوجه شد که یک دامنه تقلبی با اسم و آدرس دادگاه ثبت شده است. مدعی‌العموم در مورد این جریان گفته: “ذهن نیل مور سرشار از هوش جنایی است. این پرونده یکی از ابتکارها، خلاقیت‌ها و گمراهی‌های بزهکارانه فوق‌العاده است.”

Standard

3 thoughts on “فرار از زندان، فصل ششم، مهندسی اجتماعی

 1. رایشمن says:

  خیلی وقته مطالبتون رو از طریق فید دنبال میکنم،
  تشکر میکنم بابت مطالب جالب و مفیدتون؛امیدوارم که موفق باشید و ادامه بدید.

 2. محمد says:

  چه نیازی به ثبت دامین بوده وقتی با یه تابع ساده میشه با آدرس هرکسی ایمیل فرستاد؟
  بعد مکاتباتشون فکسی نیست؟ استعلام نمیشه؟

  • می‌شه از آدرس هرکسی ایمیل فرستاد ولی اگر گیرنده IP ودامنه رو چک کنه، به راحتی اسپم می‌شه. احتمالا برای جلوگیری از اسپم شدن این کار رو کرده.
   مکاتبات قاعدتا با فکس نبوده. راستش الان دیگه حتی ایران هم خیلی فکس کاربرد نداره دیگه 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.